Free cookie consent management tool by TermsFeed Free Privacy Policy Generator
Rezervovat

Běžkařské tratě v okolí Janoviček

V blízkosti našeho hotelu si přijdou na své i vyznavači běžeckého lyžování. V přímém sousedství Hotelu Zámeček Janovičky se nachází hned několik běžkařských okruhů. Jejich aktuální úpravu a sjízdnost si můžete kdykoliv zkontrolovat na portálu Bílé Stopy.

  • Okruh Hranice a Dlouhá míle (cca 9 km)

Trasa začíná přímo u našeho hotelu a pokračuje směrem k česko-polské hranici. Odtud se pokračuje směrem k Ruprechtickému Špičáku. Po přibližně 300 m za Jedlovým vrchem vás čeká sjezd lesem na tzv. Dlouhou míli, což je lesní vrstevnicová cesta, po které se dostanete zpět na Janovičky. Možnost prodloužení trasy představuje přejetí na Janovicko-heřmánkovický okruh v místě Dlouhé míle. Tímto přejetím si okruh prodloužíte na úctyhodných 20 km.

  • Janovicko-heřmánkovický okruh (cca 12 km)

Tato trasa začíná opět přímo u hotelu a po části Dlouhé míle klesá kolem rybníčků do Heřmánkovic ke konečné autobusu. Následuje stoupání kolem bývalé obory a dále do lipek. Závěrem se opět dostává na Dlouhou míli, kde je možné pokračovat zpět do Janoviček nebo si prodloužit výlet přes česko-polskou hranici, tedy první okruh.

Show banner +420734621305