Free cookie consent management tool by TermsFeed Free Privacy Policy Generator
Rezervovat

Broumovsko, přírodní klenot

Adršpašsko-teplické skály, broumovský benediktinský klášter, překrásná příroda, relaxace i využití. To vše a mnohem více na Vás na Broumovsku čeká ...

Adršpašsko-teplické skály – Nejmohutnější skalní bludiště Evropy

Navštivte Adršpašsko-teplické skalní město, které udivuje svými pískovcovými útvary a řadí se mezi největší v Evropě. Nikde jinde ve Střední Evropě nenajdete na tak malé ploše tolik úchvatných pískovcových skal a roklí. Navštívit můžete také jediné horolezecké muzeum v České republice, které se nachází v zámku Adršpach.

Adršpašsko-teplické skály v zimě

Věděli jste, že jsou Adršpašsko-teplické skály přístupné po celý rok? Vstup do Teplických skal se navíc nachází hned za rohem hotelu. Pro vaši větší bezpečnost nabízíme zapůjčení nesmeků - našim hotelovým hostům jsou nesmeky půjčovány ZDARMA.

Při velkém přívalu sněhu to bude jistě dobrodružná výprava, v běžných zimních dnech je ale okruh schůdný. Hluboké soutěsky Sibiře se pod přívalem sněhu jakoby ještě více svírají, pod nohama vám zurčí pozvolna zamrzající Skalní potok. Chrámové stěny jsou za pěkných dnů osvícené až pozdě odpoledne zapadajícím sluncem, Chrámová náměstí jsou neobyčejně tichá. Prohlídku Teplických skal můžete spojit ve větší túry i výšlapem na nejvyšší vrch Adršpašsko-teplických skal – Čáp. Na jeho vrcholku stojí rozhledna s krásnými panoramatickými výhledy od Krkonoš po Orlické hory. 

Broumovsko a Kladsko – Krajem úchvatné barokní architektury

Vydejte se do světa opulentního baroka, skrytého v severovýchodním výběžku České republiky u polských hranic a objevte jeho podmanivý genius loci, vtisknutý mu architekty Deintzenhofery. V celém regionu Broumovska se nachází devět unikátních barokních kostelů, které byly postaveny těmito slavnými architekty. Každý z kostelů je jiný a má svůj originální půdorys, každý z nich by obstál sám o sobě, ovšem jako skupina tvoří nádherný celek, který určuje ráz Broumovské kotliny.

 

Benediktinský klášter Broumov

Navštivte benediktinský klášter v Broumově, jehož kořeny sahají až do 14. století a který je perlou barokní architektury.  Tento původně gotický chrám, který je otevřen celoročně, ukrývá mnoho unikátních uměleckých děl a odkazuje na bohatou historii, jež přesahují region Broumovska.  https://www.klasterbroumov.cz/cs/okruhy-prohlidek

V klášteře můžete obdivovat takové unikáty, jakým je kopie Turínského plátna z roku 1651, které bylo objeveno teprve v roce 1999. Jedná se o jediný exemplář ve Střední Evropě. V rozsáhlých sklepeních kláštera je uloženo také 34 mumií, pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku.

Janovičky

Janovičky jsou svými 664 metry nejvýše položenou obcí Broumovska a leží na 
zalesněných svazích Javořích hor. Díky tomu umožňují mnohé sportovní a relaxační 
vyžití.

Sjezdovka a lyžařský vlek hned pod hotelem potěší zejména milovníky zimních sportů. Díky skvělé poloze je hotel ideální základnou pro výlety po Broumovsku, do blízkých Adršpašských skal, Broumovských a Teplických stěn nebo Dolnoslezského pomezí. Broumovsko rovněž představuje klenotnici barokních památek, především z dílny architektů Dientzenhoferů, s dominantou Broumovského kláštera nad městem.

Centrum Walzel

Centrum Walzel, nacházející se pouhých 15 minut jízdy od našeho hotelu, nabízí moderní střelnici, bowling bar, fitness, lezeckou stěnu, solnou jeskyni, laserovou střelnici a mnoho dalšího.

 

Show banner +420734621305